Digital Smile Design

Moderná stomatológia, ktorá nás baví.

Digital Smile Design (DSD)

Digital Smile Design (DSD) je pracovný postup, ktorým robíme všetky funkčné, estetické rekonštrukcie chrupu a úsmevu pacienta. Je založený na profesionálnom fotoprotokole a precíznom digitálnom plánovaní. Prináša nám jasnú informáciu, čo možeme v danom klinickom prípade dosiahnuť a čo všetko budeme musieť pre požadovaný výsledok urobiť. Dopredu vieme pacienta reálne informovať o možnostiach, ukázať digitálne nasimulovaný výsledok. Ak sa pacient pre dané riešenie rozhodne, my ho vieme garantovať. Pacienta počas liečby nečaká žiadne nemilé prekvapenie či sklamanie z nového úsmevu.

Po dôkladnej príprave pokračujeme preparáciou a prípravou zubov, či mäkkých tkanív. Častokrát je potrebná úprava tvaru a línie ďasna, lebo práve mäkké tkanivá sú neoddeliteľnou súčasťou krásneho úsmevu. Tvrdé zubné tkanivá preparujeme mikroskopicky s dôrazom na ich maximálnu ochranu a zachovanie. Pohybujeme sa v desatinách milimetra so stoninovou presnosťou. Nepríjemné odtlačky nerobíme – skenujeme intraorálnym skenerom.

Náš zubný technik Róbert Zubák príjme naskenované dáta do počítača, vytlačí model pacientových čeľustí na 3D tlačiarni a pokračuje v digitálnej modelácii budúcich zubov. 5-osová fréza vyfrézuje výsledok jeho snažena, ktorému technikova skúsená ruka vdýchne život prirodzene vypadajúcich zubov. Máme hotové provizórium. Provizórium je zo špeciálneho plastu, jeho presnosť a tvar je v kvalite finálnej práce. Slúži na doladenie všetkých detailov pacientovho úsmevu a dáva tak nám, ako aj pacientovi jasnú predstavu o budúcej finálnej práci. Pacient ho v niektorých prípadoch nosí i niekoľko mesiacov.

Po odladení všetkých detailov pokračuje zubný technik Róbert Zubák výrobou finálnej práce z keramiky. Základ opäť frézuje fréza, ale potom príde na rad kumšt, zmysel pre tvar, reliéf a detail. To všetko vdýchne budúcim zubom práve skúsený technik. Máme hotovú prácu. Na jej odovzdanie sa tešíme, nečaká nás ani pacienta žiadne prekvapenie.

Kumšt, ruka trénovaného človeka, vedomosti, zmysel pre tvar, reliéf či detail v kombinácii s najmodernejšou technológiou CAD-CAM.